Parapety

Vnitřní parapety

Je třeba si vždy uvědomit, že při výměně oken a dveří ve starší zástavně jde o proces rekonstrukce, u kterého je záhodno dodržet jistá pravidla, která zaručují maximální úspěšnost rekonstrukčního procesu a to jak po stránce těsnosti, tak po stránce konečného vzhledu.

V praxi to obecně znamená, že pokud to situace vyžaduje a dovolí, je vhodné s okny vyměnit venkovní i vnitřní parapety. Tímto počinem se docílí nejen lepšího celistvého dojmu z vizáže díla, ale především perfektní těsnosti v prostoru okenního otvoru.

Standardně dodáváme parapety dřevotřískové nebo parapety plastové komůrkové. Vnitřní plastové komůrkové parapety se vyznačují vysokou tvarovou stálostí, odolností proti vlhkosti, UV záření a jsou oboustranně ukončeny PVC krytkami. Možnost výběru ze širokého spektra šířek, dekorů a barev.

Celková struktura zajišťuje vysokou stabilitu, pevnost a stálost tvaru. Kvalitní povrchovou úpravou je dosaženo vysoké odolnosti proti nárazu a jinému mechanickému poškození.

Možnosti materiálu a barevného provedení vnitřních parapetů.

Venkovní parapety

Jelikož jsou jednou z nejdůležitějších součástí okenního celku, je třeba jim věnovat vyšší pozornost.

Aby odpovídaly životnosti okna, dodáváme je z vysoce odolných materiálů jako je hliník se speciální povrchovou úpravou. Nejprodávanější parapety hliníkové ohýbané jsou variantou pro dobře známé hliníkové parapety z taženého profilu. Charakterizují se srovnatelnými estetickými hodnotami i trvanlivostí – liší se tloušťkou materiálu a cenou. Tím se stávají dostupnými pro všechny, kteří hledají kvalitní a cenově přijatelné parapety pro svá okna.

Pro případ, že nastane situace, že se rozhodnete zachovat původní venkovní oplechování, provádíme zajištění okna proti vodě a povětrnostním vlivům za pomoci lišty zvané krycí plech, která plně zakryje límec starého oplechování i s otvory po hřebíčcích, kterými byl přichycen k oknu. Z tohoto důvodu poskytujeme finančně nenáročné a esteticky zajímavé řešení, jež vidíte na obrázku níže.

Parapety bývají zakončeny PVC a nebo v luxusnějším provedení AL krytkami.

Venkovní parapety, které s okny na přání zákazníka dodáváme a to ve velmi široké škále barev a v různých možnostech síly materiálu a druhu materiálu, jsou dnes již nedílnou součástí nově vyměněného okna na Vaší stavbě. Plní hned několik funkcí najednou. Zejména se jedná o vzhled, kde nové okno správně barevně sladěné s novým parapetem dodává stavbě osobitý vzhled. Co se stránky praktické a funkční týče, systém, jakým je nový parapet vesměs z hliníku k oknu osazen, zabraňuje zatékání pod okno a do zdiva a tím vzniku plísní a podobných nechtěných nežádoucích jevů. Odstíny, v nichž dodáváme ekonomicky výhodné ohýbané hliníkové či pozinkované parapety, jsou pouze hnědá a bílá v provedení universal.

Krycí lišta

Detail zapracovávání venkovního parapetu do zdiva.

Sladění barev oken a venkovních parapetů.

Speciální spojení parapetů od okna k římse.

Venkovní parapet, ohýbaný, bílá barva, rekonstrukce RD, usazení do drážky v okně.

Celkový pohled na spojené parapety, odstím bronz.