Otázky a odpovědi

Jaká plastová okna dodáváte?

Pouze plastová okna střední a vyšší třídy z německých profilů, zpracovaná v ČR. Každá stavba potřebuje individuální přístup a individuální řešení. Proto, pokud s výběrem správného okna potřebujete poradit, můžete v rámci uzavřené zakázky využít zcela bezplatného poradenství u Vás na stavbě při zaměření oken pro výrobu.

Je možnost pořídit u vás i barevná okna?

Ano standardně dodáváme okna bílá i barevná z venkovní strany a uvnitř bílá a nebo na přání barevná z obou stran. Každému se to líbí jinak, a proto nabízíme všechny varianty.

Jsou vhodná okna z PVC do staršího rodinného domku.

O PVC oknech lze obecně tvrdit, že so hodí pro každou stavbu. Je však vždy důležité zvolit správný typ a provedení okna vzhledem k vaší stavbě. S tímto Vám mohou pomoci naši technici přímo při zaměření oken pro výrobu.

Kolik peněz ta okna ušetří???

To je zcela individuální. Záleží na tom, jaká je vaše stavba, a jaké profily a hlavně jaká skla si do oken zvolíte. Uvědomte si, že většinu plochy okna tvoří sklo a tedy na skle velmi záleží. Obecně lze říci, že trojsklo izoluje mnohem lépe jako klasická dvojskla, a tak se Vám investice do oken vrací podstatně rychleji a trvaleji. Ubývá tepelné ztráty, ale zároveň ubývá i hluku z venčí. A tak uspořit cirka 30% nákladů na energii vynaloženou na otop domu není zanedbatelné a neobvyklé.

Potřebují plastová okna nějakou speciální údržbu?

Plastová okna jsou velmi málo náročná na údržbu. Snadno se čistí, nemusí se natírat ani impregnovat, je však žádoucí udržovat je v čistotě a řádně promazaná, což zlehčuje jejich chod , snižuje opotřebení a prodlužuje jejich životnost.

Co když nám v okně někdo rozbije sklo? Co s tím máme dělat?

Plastová okna jsou speciálně zasklena tak, že se objedná nové sklo a výměna se provede formou servisní práce přímo na místě u Vás doma a to ve většině případů. Tedy když rozbijete sklo, neváhejte a zavolejte na náš servis, kde se Vám o to ochotně kompletně postarají.

Jak je to u plastových oken s větráním? Nevznikají plísně?

Dnešní moderní okna jsou vybavena jak ventilací, tak mikroventilací. Mají vysokou těsnost a jsou schopna uspořit hodně tepla i peněz. To však neznamená, že se nemusí větrat. Krátkodobé šokové větrání a výměna vzduchu je předpokladem zdravého klimatu v obydlí, a proto se tato oblast nesmí podcenit, ať jsou okna plastová či dřevěná. Výměna vzduchu v domku je zásadní předpoklad zdravého bydlení.

Je vhodné dávat do koupelny žaluzie?

Do koupelny doporučujeme spíše ornamentní sklo, které zastíní a přitom z venčí propouští dostatek světla. Žaluzie v koupelně je obecně více namáhaná, a proto může mít menší životnost.

Jaké zámky dáváte do plastových dveří?

Používáme vícebodová kování . Dveře lépe těsní a jsou bezpečněji uzavřené oproti standardu. U dveří platí dvojnásob, laciné dvakrát placené. U dveří se nedá ošidit kvalita. Musí být houževnaté, dominantní. Velmi záleží na způsobu jejich montáže. Vložky zámku dodáváme s více klíči i bezpečnostní kartou.

Pokud potřebuji okna nainstalovat a i zapravit a ta stará odvézt, zařídíte mi to?

Zajisté, jedná se o tzv. dodávku na klíč. Práce na sebe navazují. Vaše požadavky se zanesou do objednávky a Vy se pak už o nic zásadního nemusíte starat. Tedy nová okna Vám nainstalujeme a zednicky zapravíme a stará křídla a rámy odvezeme.

Mám panelák. Chci síťované dveře, jelikož v létě je v něm nedýchatelno a všude jsou hlodavci a já mám ráda na spaní čistý vzduch. Jak postupovat?

Pouze si zavolejte o kalkulaci na 605380318 nebo 777300143, objednejte síťku, a pak už jen stačí síťku zaměřit a při tom dohodnout detaily. Samotná montáž netrvá více jak hodinu.

Na výběr je z více variant a cenových relací.